Diyet ve Egzersiz / Sıkça Sorulan Sorular / Çeviri: Uzm. Dr. Ömür ÇARIKÇI / Mümkün olduğunda organik gıdalar satın almalı mıyım ?

0

Tedavi Sonrası

Eğer tedaviniz henüz bitmişse ya da halen tedavi alıyorsanız, lütfen doktorunuzdan ya da bu konuda uzman diyetisyeninizden size özel diyet ve aktivite ihtiyaçlarınızı belirleyerek sizi yönlendirmesini talep edin.

Meyveler

· Mümkün olduğunda organik gıdalar satın almalı mıyım ?

Günümüzde, organik ve geleneksel yetiştirilmiş gıdaların kanser riski ile ilişkisi arasında fark olduğunu gösterir ikna edici bir kanıt yoktur. Pazar araştırmaları göstermektedir ki geleneksel yetiştirilmiş gıdalarda tespit edilen zirai ilaç kalıntı miktarları neredeyse her zaman güvenli tolerans limitleri içerisindedir.

Eğer zirai ilaç kalıntıları konusunda endişe duyuyorsanız ve daha fazla harcama imkanınız var ise, yüksek fiyatlar meyve ve sebze yemeyi azaltmanıza sebep olmadığı müddetçe  organik üretim sizin için bir seçenek olabilir.

Bol miktarda çeşitli meyve ve sebzeler yemek organik olsun olmasın sağlığınız için yararlı olacaktır. Diyetinizde daha fazla sebze ve meyve olmasının avantajları zirai ilaçların potansiyel risklerinden daha ağır basmaktadır.

Kaynak: http://www.aicr.org/patients-survivors/patients_survivors_after_treatment_faqs.html?referrer=https://www.google.com/

Daha fazla kişiye ulaşabilmek için ....Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+

Leave A Reply